آموزش موسیقی کودکان

بسیاری از روانشناسان معتقدند، بهتر است برای هر نوع آموزش به کودکان تا شش سالگی صبر کرد یعنی تا پیش از این سن، به آموزش هیچ علم و هنری به بچه ها نباشیم. از سوی دیگر عده ای بر این باورند که ذهن بچه ها یک لوح سفید است که می توان آن را از سنین کم با آموزش های مفید پر کرد و بعد از شش سالکی از آن بهره برد .
تحقیقات نشان داده کودکانی که از دوران جنینی در معرض شنیدن موسیقی بوده اند در دوران دبستان از دیگر همسالان خود در زمینه ریاضی، علوم و دیکته موفق تر عمل کرده اند.
با استناد به این نکته میتوان گفت، بهتر است سال های قبل از شش سالگی را برای آموزش به بچه ها از دست ندهیم و در عین حال تلاش کنیم این آموزش ها به شکل غیر مستقیم باشد تا کودک را خسته و دلزده نکند. در حقیقت بهتر است از کلمه درس، آموزش، تمرین، کلاس و امثال آن استفاده نکنیم. بلکه بیشتر بر واژه های جذاب تری مثل بازی، سرگرمی و … تاکید داشته باشین تا بچه هارا به همین واسطه به راحتی برای رفتن به کلاس موسیقی آماده کنیم .
🎸 آموزشگاه موسیقی نوجویان به آموزش مفاهیم موسیقی که منجر به بالا رفتن هوش و پرورش استعدادهای نهفته کودک میشود توجه داشته و از سوی دیگر والدین هم باید سعی کنند با این میل خود مبارزه کرده و از کودک انتظار نداشته باشند خیلی سریع وارد دنیای نوازندگی حرفه ای شود بلکه با اندکی صبر می توان نتیجه رضایت بخشی از کلاسهای موسیقی به دست آورد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *