آموزشگاه نوجویان

مشهورترین آهنگسازان جهان

اشتراک گذاری:

یوهان سباستیان باخ

لودویگ فان بتهوون

بتهوون در سال ۱۷۷۰ در بن آلمان متولد شد.
آموزش های موسیقی او از سن ۵ سالگی شروع شد.

پدر او همواره تلاش میکرد بتهوون را به عنوان یک نابغه به مردم معرفی کند. و از این راه امرار معاش کند.
بتهوون در ۱۲ سالگی به چنان موفقیتی دست یافت که معلمش در مجله موسیقی نوشت، اگر او چنین ادامه دهد بی تردید موتسارت جدیدی خواهد شد.

بتهوون در سال ۱۷۸۷, برای ملاقات با موتسارت و ادامه آموزش های خود به وین رفت. موتسارت پس از شنیدن آوای موسیقی که از پیانوی بتهوون برخاست گفت ، نام این پسر. آ هرگز فراموش نمیکنم.

بتهوون اولین سمفونی خود را در سال ۱۸۰۰ در کنسرت وین ارائه داد. امروزه ما آهنگ های او را در طبقه‌بندی کلاسیک جای میدهیم.

او در ماه جولای سال ۱۸۱۲, با گوته ملاقات کرد ، بتهوون آهنگ های را برای این شاعر تنظیم کرد و همواره که چرا او را بهتر درک نکرده است.
بتهوون از اواخر دهه‌ی بیست سالگی زندگی خود به تدریج ناشنوا شد. و در سن ۴۸ سالگی اصلا نمی‌شنید.اما او با وجود بیماری به آهنگسازی ادامه داد. در پایان عمر خود او انسانی منزوی و بدخلق شده بود. او در ۲۶ مارس ۱۸۲۷, در گذشت.

بتهوون یکی از بزرگترین موسیقیدانان تاریخ در دوران کلاسیک و آغاز دوره رمانتیک است.

یوهان سباستیان باخ

او یکی از معروف ترین آهنگسازان و نوازندگان تاریخ است. او تأثیر زیادی روی موسیقی کلاسیک جهان گذاشت. باخ کسی بود که حتی نابینایی هم نتوانست سد راه او شود تا از هدف و خواسته خود دست بکشد.

آثار او برای دسته آواز ، ارکستر، و تک سازها تقریبا تمام انواع متفاوت موسیقی دوره باروک را در بر میگیرد. باخ در ۲۱ مارس در سال ۱۶۸۵, در آلمان و در یک خانواده موسیقیدان و هنرمند به دنیا آمد. پدرش به او نوازندگی ویولن وچنگ را آموزش داد.
او در ده سالگی پدر و مادر خود را از دست داد. و به مدت ۵ سال با برادرش زندگی کرد. او در این دوران با انواع سازها آشنا شد. کار کرد و آنها را یاد گرفت.بعد از مدتی گروه موسیقی خود را در لونبورگ تشکیل داد.

او یک شگفتی در موسیقی در تمام دوران بوده است و تا کنون کسی نتوانسته جای او را بگیرد. سوهان سباستیان باخ به طور گسترده برای اپرا، ارگانها و سازهای مختلف، صفحه کلید را نوشت . و کنسرتهایی در سر تا سر جهان اجرا کرد.

یوهان سباستیان باخ

باخ در سال ۱۷۰۶ با دخترعموی خود ماریا ازدواج کرد که حاصل آن ۷ فرزند بود. و از ازدواج دوم هم فرزندانی داشت. ویلیام فریدمن باخ و کارل اما نوئل باخ دو فرزند او بودند که آهنگسازی و نوازندگی میکردند.

در سال ۱۷۴۰ سوهان سباستیان باخ به مشکلات بینایی دچار شد اما به کار خود ادامه داد. او حتی به سفر رفت و اجرا داشت و با فردریک کبیر ، پادشاه پروسا هم ملاقات کرد. او تلاش کرد برای بهبود بینایی خود عمل جراحی انجام دهد. اما این جراحی سبب شد او کاملا بینایی خود را از دست داد، بعد از آن سال باخ سکته کرد و در سال ۱۷۵۰ در گذشت.

در طول زندگی ، باخ بیشتر به عنوان نوازنده ارگ شناخته شد تا یک آهنگساز ، تعداد کمی از آثار او در زمان حیاتش منتشر شد.

امادئوس موتزارت و لودویگ بتهوون که پیرو او بودند کارهای او را تحسین میکردند.

شهرت باخ در سال ۱۸۲۹, زمانی که آهنگسازی آلمانی به نام فلیکس مندلسزون با شور و شوق، سنت متی را منتشر کرد به شما قابل توجهی بیشتر شد.

آثار باخ در زمانه ی حال نیز در ضمره ی مهمترین قطعات برای اپراتور اجرایی نوازندگان محسوب میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *