آموزشگاه نوجویان

موسیقی و مدیتیشن

اشتراک گذاری:

مدیتیشن و موسیقی

موسیقی قدرتی شفابخش دارد. و هنگامی که با مدیتیشن ترکیب شود می‌تواند تاثیرات مثبت آن را عمیق تر کند و کاهش استرس را برایتان به ارمغان بیاورد.
مدیتیشن با موسیقی راحت تر است و از سایر انواع تمرینها سریع تر موجب آرامش میشود.

موسیقی مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا بدون تلاش آگاهانه عملکرد آن اندامهای بدن را آرام کنید. و استرس را کاهش میدهد.

زمانی موسیقی در دست طبیبان نخستین، برای تسخیر امراض و خروج آنها در بدن بود و روزگاری دیگر در اندیشه یونانیان برای تنظیم هارمونی عناصر بدن به کار می‌رفت.

چینی های قدیم و تمدنهای هند موسیقی را شفابخش می‌دانستند.

در قرن دوم قبل از میلاد درباره ارتباط موسیقی و روح بشر و استفاده از موسیقی برای اعتدال سخنرانی‌ها جامع در چین استفاده میشد. و امروزه در برداشتی علمی و کاربردی برای ایجاد نیروی زندگی، سلامت، و توانایی در مراکز گوناگون پزشکی، روانپزشکی، و در زندگی روزمره مردم حضور یافته است.

فعالیت‌های موزیکی ممکن است شامل آواز خواندن ، نواختن ساز ، گوش دادن به موسیقی، تصنیف و ساختن آهنگ ،حرکت با موسیقی، بحث درباره اشعار یا خصوصیات آوازها و یا ترکیب سازها باشد.

از سوی دیگر موسیقی با عناصر ذهنی مانند تخیل، حافظه ، تداعی و الهام در آمیخته است.

اما موسیقی بیشتر از هر چیزی نیازی عاطفی و احساسی است . موسیقی سیستم عواطف مغز. را به سرعت تحریک میکند و در بسیاری مواقع زندگی که کلام و بیان پاسخگو نیست میتواند موجب همدردی و هم حسی شود.

از سوی دیگر موسیقی به دلیل جذاب بودن ذاتی ، در طلب عناصر احساسی و درونی ذهن از افکار ناخوشایند بسیار موفق است.

همچنین بخوانید  موسیقی معجزه می‌کند!

در واقع موسیقی آرامش‌بخش ، و شیدای متن، بستر مناسبی را برای مدیتیشن، مراقبه، و خلسه، و ایجاد چنین حالت‌هایی فراهم می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب