آموزشگاه نوجویان

بداهه نوازی پرویز نجف پور

اشتراک گذاری:

پرویز نجف پور

بداهه نوازی گیتار پرویز نجف پور

بداهه نوازی چیست؟

بداهه نوازی هنری است که در آن نوازنده کاملا به اصول موسیقی مسلط است. چندین سال است که سابقه نواختن ساز را دارد و تمام دانش نواختن را به خوبی می‌داند. اما بداهه نوازان معمولا یک ویژگی منحصر به فرد نسبت به نوازندگان معمولی دارند. آن‌ها می‌توانند همان لحظه که مشغول نواختن هستند نت‌ها را کنار هم بچینند و یک ترکیب مناسب ایجاد کنند.

اما برای این کار لازم است تا ذهن را آزاد کنید. و با نواختن ساز روحتان پرواز را احساس کند. در این سبک باید خودتان را به دست این حس بسپارید تا در پایان نواختن احساس سبکی و خوبی خوشایندی را داشته باشید. برای چند دقیقه هم که شده همراه با سازتان در لحظه زندگی کنید. بهتر است در مواقعی که ذهنتان درگیر موضوعی است به نواختن نپردازید.

این سبک نیاز به تمرین زیادی در طی چند سال دارد. چرا که نوازنده در وهله اول باید با تمامی گام‌های موسیقی آشنا باشد. اهمیت این آشنایی با قواعد موسیقی برای بداهه نواختن بیشتر مشخص می‌شود. چون فرد نوازنده باید بدون آن که تغییر ناگهانی در قطعه ایجاد شود بتواند در لحظه آن چیزی که در ذهنش تصور می‌کند را بنوازد.

برای مشاهده ویدئوهای بیشتر بداهه نوازی اینجا را کلیک نمایید.

ویدئوی زیر نمونه ای از بداهه نوازی توسط پرویز نجف پور است.پرویز نجف پور با بیش از 40 سابقه در آموزش گیتار به پرورش هنرجویان می پردازد. برای اطلاع از شرایط ثبت نام آموزش گیتار در جنت آباد و آموزش گیتار در ستارخان با استفاده از صفحه تماس با ما  با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید  اجرای گل گلدون با گیتار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب