آموزشگاه نوجویان

آیا از فواید موسیقی کلاسیک خبر دارید؟

اشتراک گذاری:

موسیقی معجزه می‌کند!

معمولا توصیه میشود مادران از ابتدای دوران بارداری به موسیقی کلاسیک گوش دهند .
زیرا که نوزاد حتی در رحم مادر نیز نسبت به موسیقی کلاسیک واکنش نشان میدهد. و استرس کودک را کاهش می دهد و در رشد مغزی تاثیر مثبت داشته و به دلیل همراهی کودک با ریتم موسیقی بر رشد عضلات بدن او موثر است.

این نوع موسیقی صدای ضربان قلب مادر را برای کودک تداعی میکند و به همین دلیل نوزادان را بلافاصله بعد از تولد روی سینه مادر گذاشته تا نوزاد احساس امنیت کرده و استرس او کاهش یابد.

حضور یک موسیقی کلاسیک آرام ، در پس زمینه فعالیتها یتان فقط یک بگراند نیست، بلکه باعث سلامتی فکری ، ذهنی، و جسمی شما شده و موجب بهتر شدن فعالیتها میشود

فرقی نمیکند شما در چه سن و سالی یا چه موقعیت اجتماعی هستید ، آیا دانشجو ، داش آموز هستید یا کارمند یا کار آفرین و…. ، در هر حال شما یک انسان هستید و موسیقی کلاسیک یکی از بهترین غذاهای روح و جسم شما میتواند باشد.

تاثیر موسیقی کلاسیک به خصوص بر سلامت بسیار موثر است . ارتباط بین ریتم و فرم موسیقی های موتزارت با سلامت و تپش قلب مورد بررسی قرار گرفته است. طبق نظریه پزشکان اگر در حال مصرف داروهای فشار خون
هستید بهتر است از موسیقی های کلاسیک موتزارت و ویوالدی نیز به عنوان یک کنم جانبی استفاده کنید.

افرادی که نمایش‌های موزیکال کلاسیک نگاه میکنند میزان همدلی آنها با دیگران بیشتر است.

افرادی که به موسیقی کلاسیک گوش میدهند تمایل بیشتری برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود با دیگران از طریق نوشتن دارند.

همچنین بخوانید  عشق به اجرا و ترس و استرس در نوازندگی هنگام با اجرا

گوش دادن به موسیقی کلاسیک یکی از ارزان ترین و مفید ترین روشها برای افرادی است که بیقرار هستند و در خوابیدن مشکل دارند.

اما چرا تاثیر موسیقی کلاسیک بهتر از سایر ژانرهای موسیقی است؟

به این دلیل که سایر ژانرهای موسیقی به دلیل ماهیتی که دارند اعم از حضور کلام در آنها، یا ریتم بالای آنها، یا تغییر زیاد در ملودی در آنها، یا تنوع زیادی سازها، باعث میشوند مغز چندین کار را همزمان با هم انجام دهد و همین مسئله مانع از ریلکس شدن مغز میشود.

اما ماهیت موسیقی کلاسیک باعث میشود مغز نیازی نداشته باشد چندین کار را انجام دهد چون این نوع موسیقی اصولاً دارای ملودی‌های آرام بدون کلام با تغییرات ریتم اندک و دارای ریتم منظم است که همین امر به آرامش مغز است که همین امر به آرامش مغز کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب