همه چیز راجع به ساز کالیمبا

ساز کالیمبا

ساز کالیمبا، یکی از سازهای محلی و بومی ، آفریقایی است که امروزه بسیاری از مردم در دنیا به نواختن آن علاقه نشان میدهند.

کالیمبا یا پیانوی شستی ، از خانواده سازهای تیغه ای به حساب می‌آید.
تیغه ها از جنس فلز هستن و بدنه ساز از جنس چوب است.
نوازنده به منظور نواختن این ساز به کمک سر انگشتان خود طرف آزاد تیغه ها را با ضربه به صدا در میآورد.
و از ارتعاش آن صدای زیبایی تولید میشود.

ساز کالیمبا چیست

در جعبه ساز یک چکش مخصوص کوک ساز وجود دارد.
یادگیری و فراگیری این ساز بسیار ساده است. تیغه های ساز شبیه کلاویه های پیانو هستند.
کالیمبا یکی از جذاب ترین ساز های موسیقی است . کالیمبا با صدای زیبا
و مرموز و حیرت انگیز ، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

 

یادگیری کالیمبا

آموزشگاه نوجویان یکی از قدیمی ترین و بنام ترین آموزشگاه هنری و موسیقی در منطقه غرب تهران می باشد. این آموزشگاه که در مناطق ستارخان و جنت آباد واقع شده است سالانه صدها هنرجو در زمینه آموزش موسیقی، نقاشی و خطاطی آموزش می دهد. نوجویان در آموزشگاه موسیقی ستارخان بصورت تخصصی به آموزش ساز کالیمبا می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با این مجموعه به لینک زیر مراجعه نمایید.

احتمالاً بهترین جا برای شروع این است که بفهمید چند کلید می خواهید روی کالیمبای خود داشته باشید. متوجه خواهید شد که بسیاری از Kalimbas های موجود در بازار دارای 17 کلید هستند و روی یک تن/کلید خاص تنظیم شده اند (تنظیم استاندارد در کلید C). نکته کلیدی که باید در نظر داشته باشید، هیچ جناسی در نظر گرفته نشده است، این است که هر چه تعداد کلیدها/تانک های بیشتری روی کالیمبا داشته باشید، آکوردهای بیشتری هستند که باید با آن ها کار کنید.

داشتن آکوردهای بیشتر ببر روی ساز، فهرست آهنگ های شما را برای نواختن گسترده تر می کند و به شما امکان می دهد آزادی بیشتری برای آزمایش موسیقی  داشته باشید. البته، هر چه کلیدهای کالیمبای شما بیشتر باشد، ساز بزرگتر خواهد بود. اگر اندازه و قابل حمل بودن فاکتور مهمی برای خرید کالیمبا شماست، توصیه می کنیم گزینه هایی با کلیدهای کمتر را بررسی کنید.

چیزی که بسیاری از افراد ممکن است در نظر نگیرند، فاصله بین کلیدها/tine ها در کالیمبا است. اگر شما هم مثل من هستید و انگشتانتان بزرگتر است، نواختن روی کالیمبا که فاصله نزدیکی دارد ممکن است چالش برانگیز باشد. این امر به ویژه در صورتی مهم است که سبک نواختن شما نیاز به نواختن دقیق داشته باشد. دقت در نواختن پیانو انگشت شست بسیار مهم است، بنابراین حتماً در نظر بگیرید که چه نوع فاصله ای برای انگشتان شما بهتر است.

البته، سبک نواختن شما نکته مهمی است که هنگام خرید کالیمبا باید در نظر داشته باشید. اگر آهنگ‌هایی که می‌خواهید پخش کنید نیاز دارند که چندین کلید را همزمان بنوازید، یک کالیمبا با کلیدهای نزدیک‌تر ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد.

کالیمباها با کلیدهایی که فاصله بیشتری دارند معمولاً بدنه ای توخالی با سوراخ صدا دارند در حالی که کالیمباها با فاصله نزدیک معمولاً از چوب خالص هستند.

این مطلب را به اشراک بگذارید:

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *