آموزشگاه نوجویان

چرا بعضی هنرمندان ‌مشهور ظاهری عجیب داشتند؟

اشتراک گذاری:

سالوادور دالی

در این مقاله شما را با چند مورد از آنها آشنا میکنیم.

ظاهر عجیب یا متفاوت هنرمندان مشهور می‌تواند به دلایل مختلفی باشد:

دلایل ظاهر عجیب هنرمندان

خلاقیت و انفرادیت

برخی هنرمندان به دنبال بیانی خلاقانه و متفاوت از هنر و احساساتشان هستند. ظاهری غیرمعمول ممکن است جزء این خلاقیت باشد و نمایانگر شخصیت و دیدگاه متفاوت آن هنرمند باشد.

عشق به خلاقیت بدنی

برخی هنرمندان برای بیان اندیشه‌ها و احساسات خود از بدن‌شان به عنوان یک طریقهٔ ابزاری استفاده می‌کنند. این ممکن است منجر به ظاهری عجیب یا منحصربه‌فرد شود.

انعطاف‌پذیری از نظر جنسیتی و تجملی

برخی هنرمندان به دلیل انتخاب‌های شخصی در زمینهٔ جنسیتی یا ظاهر، تمایل دارند که تا حدی غیرمعمول ظاهر کنند.

تمایل به جلب توجهدر جهان هنر و رسانه، جلب توجه می‌تواند به یکی از اهداف اصلی هنرمندان تبدیل شود. ظاهری عجیب می‌تواند به شکلی نمادین توجه را به خود جلب کند.

پیام‌های اجتماعی و سیاسی

برخی هنرمندان با انتخاب ظاهری منحصربه‌فرد، پیام‌های اجتماعی، سیاسی یا فرهنگی را به جامعه منتقل می‌کنند.

هنر به عنوان خودبیانی

برخی هنرمندان از طریق هنر، خودشان و شخصیت‌هایشان را بیان می‌کنند. ظاهر غیرمعمول ممکن است نمایانگر جنبه‌های عمیق و درونی شخصیت هنرمند باشد.

همچنین، مهم است به یاد داشت که تصویری که ما از هنرمندان مشهور داریم، ممکن است از واقعیت چندان پیروی نکند و به تعبیر خلاقانه یا تاثیرات رسانه‌ای باشد.

چند نمونه از هنرمندان با ظاهر عجیب

گوستاو کلیمت

نقاشی اتریشی بود که لباسی بلند شبیه به روپوشی که بیماران در آسایشگاه های روانی بر تن داشتند داشت. این نوع پوشش سبب شهرت این نقاش شده بود. که عکاسان بسیاری را به خود جذب کرده بود.

گوستاو کلیمت

فریدا کالو

این نقاش مکزیکی نیز از جمله هنرمندانی است که در طول حیات هنری اش ظاهری عجیب و پوششی متفاوت داشت . لباسهای فریدا کالو انتخابی جسورانه از رنگهای گرم و نقش و نگارهای زیبا بود. کالو که مخالف سیاست های امپریالیستی اروپا و آمریکا بود ، سعی داشت تا مخالف جریانمد روز حرکت کند و به فرهنگ سنتی مکزیک پناه ببرد.
اما هنرمند با ذوق مکزیکی در این زمینه همچون شخصی بود که چندین پرنده را فقط با یک سنگ میزند . پوشش کالو مملو از رنگ و زنانگی و سنت گرایی بود.

فریدا کالو

رنه ماگریت

نقاش سورئالیست بلژیکی همراه کلاه سیاهی ظاهر شد. در اغلب نقاشیهایش نیز این کلاه سیاه وجود دارد و گاهی صورت را پوشانده است . در مشهورترین اثر ماگریت به نام (پسر انسان) ، نیز ، مردی با این کلاه ترسیم شده که سیبی صورتش را پوشانده است.

سالوادور دالی

نقاش اسپانیایی از مشهورترین هنرمندان سورئالیست بود که در قرن ۲۰ می زیست.
سالوادور دالی به سبیلهای بلند و خاص خود مشهور بود.
گفته میشود او فردی خودشیفته و مغرور بود و سبیل های بلند و نمادینش نیز نشانی از همین خودشیفتگی مفرط او داشت. او نزدیک ۳۰ سال توانست که ظاهر خاص خودش را حفظ کند.

شهرت سبیلهای سالوادور دالی تا جایی پیش رفت که او کتابی در باره سیبیلهایش نوشت.
دالی در این کتاب ماجرای سبیل هایش را از ابتدای جوانی تا زمانی که سبیل هایش تبدیل به یک برند تجاری شد و برای تبلیغات استفاده شد نوشته است. این کتاب کلمات کمی دارد و بیشتر حاوی تصاویر است.

سالوادور دالی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب