آموزشگاه نوجویان

تاثیر کلاس هنری برای کودکان و نوجوانان

اشتراک گذاری:

تاثیر کلاس هنری بر کودکان

در چند سال اخیر به دلیل شرایط آنلاین بودن و آموزش از راه دور در مدارس، و با توجه به این که کودکان و نوجوانان برای پیشرفت و موفق شدن در آینده و بهبود عملکرد یادگیری تحصیلی احتیاج به شرایط کلاس های حضوری دارند، استفاده از کلاس های حضوری خارج از مدرسه بیش از بیش احساس میشود.

موسیقی، خلاقیت، نقاشی ، تئاتر، و …. از جمله کلاس هایی هستند که به پیشروی بسیاری از سطوح اساسی رشد کودکان و نوجوانان کمک میکند.

هنر چگونه میتواند به رشد و یادگیری کمک کند؟

  1. خلاقیت

  2. هنر باعث میشود فرزندان شما نسبت به قبل درسهای ریاضیات ، علوم و غیره را بهتر یاد بگیرند. مثلا ممکن است در کلاس هنری از کودک خواسته شود نقاشی یک خاطره را بکشد یا یک ریتم جدید برای افزودن به یک قطعه جدید بسازد. که این فعالیتها باعث میشود خلاقیت بیشتری را کسب کنند.
  3. بهبود عملکرد تحصیلی

    معمولا کسانی که به طور مداوم هر هفته در یک کلاس هنری شرکت میکنندو تمرین مداوم انجام میدهند تقریبا ۴ برابر دیگران در موفقیت های تحصیلی در دروس علوم ، مقاله ،شعر، موفق خواهند بود.
  4. اعتماد به نفس

  5. زمانی که فرزند شما بر یک هنر تسلط پیدا میکند ، مثلا در موسیقی به یک آهنگ زیبا تسلط پیدا میکند، آنرا بدون نقص می‌نوازد یا یک نقاشی زیبا میکشد باعث میشود رفته رفته اعتماد به نفس بیشتری پیدا کند.
  6. پشتکار

  7. وقتی کودک تلاش میکند یک هنر را یاد بگیرد در زمان یادگیری ممکن است نا امید شود. یا حتی ممکن است دلسرد شده و بخواهد آن یادگیری را کنار بگذارد. اما وقتی تمرین و تکرار زیاد انجام می دهد و مثلا آهنگی را بدون اشتباه مینوازد یاد میگیرد که با پشتکار و تلاش زیاد به هدفش برسد. و این امر سبب میشود در آینده روی هدف‌هایش بیشتر وقت بگذارد و دلسردی و ناامیدی را تجربه نکند.
همچنین بخوانید  مدت یادگیری یک ساز چقدر است؟
تاثیر کلاس نقاشی بر ذهن کودک

بهترین و با سابقه ترین آموزشگاه ها باید شامل فعالیت‌هایی باشند که محیط را برای، رشد مهارتهای شناختی و اجتماعی کودکان و نوجوانان را فراهم کنند. فعالیت های هنری وسیله ارتباط فکر و بیان است. از طریق هنر میتوان ارتباط موثری با دیگران برقرار کرد. یکی از مسائل ضروری در مدارس برای دانش آموزان پرورش خلاقیت و رشد فکری و احساسی است که هنر اهمیت ویژه ای در این زمینه دارد.

سخن آخر:

امروزه دیگر نقش هنر و روش های مختلف هنر در مانی، در درمان و اضطراب ، کمبود توجه، پیش فعالی، افسردگی، بر کسی پوشیده نیست. به خصوص در کودکان که نمی‌توانند به درستی احساسات خود را بیان کنند یا اصلا با هیجانات خود آشنایی ندارند هنر می‌تواند راهی برای آموزش این مهارت باشد. که البته در مدارس کمتر به آن توجه می‌شود کودکان از طریق شرکت در کلاس های هنری و آزاد می‌توانند به این امر مهم دسترسی داشته باشند.

پرویز نجف پور

کلاس نقاشی کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب