آموزشگاه نوجویان

خاص ترین سازها، معرفی کوتاه خاص ترین سازها

اشتراک گذاری:

خاص ترین ساز

موسیقی یکی از زیباترین و ماندگارترین هنرهای بشری است که از طریق سازهای مختلف خلق می شود. سازها در طول تاریخ تکامل یافته اند و انواع مختلفی از آنها در سراسر جهان وجود دارد. برخی از سازها بسیار رایج هستند و در بسیاری از فرهنگ ها استفاده می شوند، در حالی که برخی دیگر بسیار خاص و منحصر به فرد هستند.

معرفی خاص ترین سازهای دنیا

در اینجا برخی از خاص ترین سازهای دنیا آورده شده است:

کالیمبا

یک ساز مینیمال که پیشینه ی آفریقایی دارد. بسیاری از مردم این ساز را به عنوان یک ساز همراه میدانند و آن را ساز اصلی برای نوازندگی به حساب نمی آورند. اما این ساز با همه ی کوچکی و محدود بودنش یکی از سازهایی است که شدیداً آرامش‌بخش می‌باشد و بسیاری آن را به عنوان پیانو انگشتی میشناسند.

آموزش و یادگیری این ساز بسیار آسان است و به راحتی و در مدت ۱۰ جلسه میتوان نواختن آن را یاد گرفت.

کالیمباکالیمبا

چنگ رومی

لیر یا چنگ رومی یکی از سازهای قدیمی باستانی روم بوده و به عنوان یک ساز برای هماهنگی گروه کر محسوب میشود.
این ساز باستانی به تازگی در بین مردم رواج پیدا کرده و بسیاری با نواختن این ساز آرامش میگیرند. چنگ رومی در اشکال و ابعاد مختلفی تولید میشود. این ساز نیز به راحتی قابل حمل است و آثار بزرگ پاپ را میتوان به راحتی با این ساز نواخت . مانند کالیمبا ، یک ساز فرعی محسوب میشود . آموزش و یادگیری آن ساده است و این ساز را میتوان در مدت کوتاهی فرا گرفت.

یوکللی

یک ساز نو ظهور که با الهام گرفتن از ساز گیتار ساخته و تولید شده است. یوکللی را به عنوان یک ساز مینیمال برای سبکهای ایندی راک و امثال آن استفاده میشود.
آموزش و یادگیری این ساز نیز آسان بوده و به راحتی میتوان بر روی این ساز تسلط پیدا کرد. بسیاری از موزیکهای مینیمال جدید که از سال ۲۰۱۷ به بعد ساخته میشود از ساز یوکللی استفاده میکنند.
آموزش و یادگیری این ساز نسبت به چنگ رومی، و کالیمبا به زمان بیشتری برای یادگیری احتیاج دارد. و مانند گیتار به تسلط انگشتان نیازمند است. به خاطر صدای ظریف و لطیفی که این ساز دارد نواختن آرپژها، ریتم های ریز و ساده ، آهنگها و ملودی‌هایی بسیار لذت بخش می‌باشد.

یوکلی

تانگدرام

تانگدرام در سال ۲۰۰۷, توسط یک مهندس به نام دنیس هاولنا اختراع شد. دنیس میگوید در سال ۲۰۰۷, تنها یک یا دو کمپانی در جهان بودند.
که هنگ درام تولید میکردند و یک هنگ درام در آن سالها نزدیک به ده هزار دلار بود و به همین علت بسیاری از کسانی که به این ساز علاقه داشتند قادر به خرید و تهیه این ساز
نبودند.
به همین علت با استفاده از کپسول گاز و تکنولوژی برش فلز این ساز اختراع شد. علت نام گذاری تانگ این است که برای ایجاد نت و کوک کردن ساز بر عکس هنگدرام که ضربه ی چکش و ایجاد پستی و بلندی بر روی ساز نت ایجاد میکنند با برش دادن قسمت رویی ساز به شکل زبان نت ها را روی ساز هنگ درام ایجاد میکنند.

تانگدرام

ساز دهنی

ساز دهنی یا هارمونیکا یکی از پر طرفدارها بین نوازندگان جز و بلوز و کانتری می‌باشد.
ساز پیشینه قدیمی دارد و در اوایل اختراع این ساز بیشتر در بین نوازندگان دوره گرد و خیابانی رواج داشت . بسیاری از سیاه پوستانی که در گذشته به بردگی گرفته می‌شدند. برای نواختن ساز ساز دهنی و هارمونیکا استفاده میکردند . هارمونیکا عمومآ به دو دسته دیاتونیکو کروماتیک تقسیم میشود. فرقی نمیکند کدام را انتخاب میکنید.
این ساز برای نواختن قطعات مینیمال بسیار مناسب است. و حتی میتوان از آن برای بداهه نوازی در سبکهای بلوز استفاده کرد.

سازدهنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب