آموزشگاه نوجویان

۱۰ ساز عجیب دنیای موسیقی

اشتراک گذاری:

جالب ترین ساز دنیا

نانو گیتار

دنیای موسیقی هیچ گاه دستگاهی به این کوچکی ندیده است. و نخواهد دید. یکی از جالب ترین ابزارهای جالبی که ساخته شده است گیتاری به اندازه ۱۰ میکرومتر است.
این گیتار توسط دانشمندان دانشگاهی در آمریکا ساخته شده است. که اندازه آن به کوچکی یک سلول بدن است. البته صدایی که این گیتار تولید میکند تنها به وسیله دستگاه بسیار پیشرفته قابل شنیدن است.

نانو گیتار

پیانو لگویی

هنری لیم یکی از عاشقان لگو چندی پیش پیانویی با استفاده لگو ساخت که تنها سیم‌های آن از وسیله ای دیگر ساخته شده بودند . او برای ساخت این پیانو نزدیک به دوسال زمان صرف کرد. او برای این پیانو نزدیک به ۱۰۰ هزار قطعه لگو را بر روی هم قرار داده است. به همین علت از عجیبترین ادوات موسیقی به حساب میآید. نکته جالب این است که صدایی مشابه صدای طبیعی به گوش می‌رسد.

پیانو لگویی

ساز یخچالی(Iner souster)

آلمانی این ساز را ساخته است و برای درست کردن آن از هرچه در آشپزخانه پیدا میشود استفاده کرده است.
بخش اصلی آن از یخچال با قرار گرفتن در کنار قابلمه و ظرف آماده شده است. نکته جالب در باره این ساز این است که چند گروه ارکستر از آن به عنوان ساز با صدای جالب استفاده کرده است.

ساز بادکنکی

این ساز توسط یک نوجوان به نام ارون وندل ساخته شده که وسایل آن بسیار ساده هستند.
او با استفاده از چند لوله بر روی هم به همراه آب و‌دو عدد بادکنک به عنوان کمپرسور باد این ساز را ساخته است. وقتی کلیدها تکان می‌خورد با صدای ترکیدن حباب ها ساز نواخته می‌شود.
ساز بادکنکی

همچنین بخوانید  مطالب جالب درباره پیانو که نشنیده اید!

یکی از سازهای بادی که بومیان استرالیا از آن استفاده می‌کردند ، امروزه به عنوان قدیمی‌ترین ساز بادی شناخته میشود. صدای این ساز بسیار کم است و بیشتر شما را یاد فیلم های بومی یا قبیله ای میاندازد.
این ساز بسیار بلند است . به همین علت برای خارج کردن صدای آن نیاز به توان زیادی از نوازنده است.

ساز بومی آمریکایی

یکی از عجیبترین ادوات موسیقی را میتوان در دستهای هنرمند ژاپنی به نام یوشیهیکو ساتوه دید. او با متصل کردن۱۲ گیتار به یکدیگر توانست یکی از عجیبترین سازهای شخصی سازی شده در دنیا را تولید کند.

این دستگاه که ۱۲ گیتار نام دارد نزدیک به ۷۲ تار دارد و کمتر کسی توانایی نواختن آن را دارد.

یکی از سازهای بسیار عجیب دنیا در سال ۱۷۶۱ ساخته شده است و محل زادگاه آن به نظر می‌رسد که در آمریکا باشد . این ساز ۳۷ شیشه حلقوی ساخته شده است که همه ی آنها به یک حلقه متصل شده اند. نوازنده باید انگشتانش را خیس کند وبا ضربه زدن روی شیشه ها، قطعه موسیقی را بنوازد.

خانه موزیکال

در آمریکا چندی پیش خانه ای ساخته شد که در نوع خود بسیار منحصر به فرد است.
David hanawalt و billclose خانه ای را به سبک قدیمی ساختند و در طراحی آن به باد اجازه انجام کار را میدهند. این خانه به این صورت است که با پیچیدن باد در میان راهرو و قدم زدن روی پله ها ی آن صداهای مختلفی تولید میشود و این خانه به یک خانه موزیکال تبدیل شده است.

خانه موزیکال

جان رز هنرمند استرالیایی یکی از افرادی است که چند سال پیش در یک حرکت جالب با استفاده از سیم خاردار و البته فنس های مختلف در نقاط متفاوت دنیا قطعات موسیقی جالبی ساخته. وسیله اصلی کار او یک آرشه ویولن بود و با کشیدن این آرشه روی فنسهای مختلفصدا را ضبط کرد. این روش کار او بعدها به فنس نوازی یا آهنگسازی با سبک خاردار مشهور شد.

همچنین بخوانید  یلدایتان روشن

ویولن

درخت آوازه خوان

یکی دیگر از سازهای عجیب دنیا را میتوانید در انگلستان ببینید. جایی که طراحی به نام مایک تونکس درختی از لوله های استیل را در بالای تپه های لنگ شاپر قرار داده است و آن را درخت آوازه خوان نام گذاری کرده است
این دستگاه از لوله های مختلف ساخته شده روی یکدیگر قرار دارند. با وزش باد و جریان گرفتن آنها درون لوله ها صدای جالبی به وجود می‌آید که باعث شده است این دستگاه عجیب ترین دستگاه موسیقی جهان به شمار بیاید.

درخت آوازه خوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب